"Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімінің Ақбұлақ ауылының жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
КОММУНАЛЬНОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "Общеобразовательная школа села Акбулак отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области"

facebook

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Ашык сабак

27.02.2017

Күні:

 

Сынып:

              7 «а»

Сабақтың тақырыбы:

     Сұлу ,әдемі  музыка

Сабақтың мақсаты

 Осы тақырып бойынша өтетеін сөздерді, сөз

тіркестерін, сөйлемдерді дұрыс қолдана білуге машықтандырады.

 Оқушылардың

бір-біріне деген ықыластарын жандандыру, ұқыптылыққа, тәрбиелікке үйретеді.

 Оқушылардың есте

сақтау қабілетін дамытады. Сөздік қорларын молайту арқылы тілдесім әрекетіне

жетелеу.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Сабақтың  типі:

топтық жұмыс

 

Қолданылатын технология:

АКТ, сын

тұрғысынан ойлау, модульдік оқыту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

«Миға

шабуыл»,  сұрақ-жауап.

 

Сабақтың көрнекілігі

Презентация,суреттер,

қима қағаздар,маркерлер,плакат- қағаз,оқулық.

Сабақтың барысы

І.Ұйымдастыру кезеңі:

1.

Оқушылармен сәлемдесу.

2.

Оқушыларды түгелдеу.

3.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

4.Сабақтың

тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІ. Өткен тақырыптарды пысықтау:

1.Сұрақ-жауап:Балалар,біздің

өткен  сабағымыздың лексикалық  тақырыбы 

Музыка. Ал, грамматикалық 

тақырыбымыз, есімдік  болатын.Осы

өткен  тақырыптарға байланысты мынадай

сұрақтарым  бар.

1.Музыканың  неше түрі бар? (үш түрі бар)

2. Олар

қандай ?

3.

Есімдіктер дегеніміз  не?

4.

Мағынасына қарай есімдік  нешеге  бөлінеді?

5.Жіктеу  есімдіктері 

дегеніміз  не?

6.Сілтеу   есідігіше?

7.Сұрау  есімдігі дегеніміз не?

 

ІІІ. Сабақты түсіндіру, талдау жасау:

1.    

Сөздікпен жұмыс.

   Шабуыл жасау-нападать

Тұтқынға

алу-взять в плен

Бағу – пасти

Сыншы – критик

Сыбызғы – свирель

Таңырқай –

с удивлением

Уәзір – визирь

Алғысын

айтты – поблагодарил

Бас ию – преклоняться

 

1.    

Мәтінді оқып, аудару. Мәтінді түсініп, рөлге бөліп

оқыңдар. Саймақ ханға қалай жауап береді?

  І топ; Мәтінмен жұмыс.Мәтінге ат қою

«Сыбызғы үні» мәтіні. 2-тапсырма. Мәтіннен есімдіктерді  теріп жазыңдар.

  ІІ топ: 1-тапсырма. Қарамен  жазылған 

сөздерге фонетикалық 

талдау  жасаңыз.Жаугершілік, Музыка.Мына  сөзге  өнерпаздарды  морфологиялық талдау жасаңыз.

2.    

Постермен  жұмыс 

жасау.

І топ : Қандай  ұлттық  аспаптарды 

білесіңдер?

ІІ топ: Қандай әнші сазгерлерді білесіңдер?

             Сұрақ  - жауап.

Саймақ ханға қалай жауап береді?

І деңгей.

«Тек сұлу,

әдемі, шыншыл музыка ғана адам жүрегіне жол табады» дегенді қалай

түсінесіңдер?

ІV. Сабақты бекіту.

    Балалар,әсерлі,жағымды  музыка 

адамның  денсаулығына  жақсы 

әсер етеді екен.Мысалы,төсек 

тартып  жатқан  ауру 

адам  музыканы  тыңдаса,жазылады  екен. Мұны 

медицина   ғылымы   дәлелдеп 

отыр,оны өздерің  де

биология  пәні бойынша   білесіңдер.

«Ән –

өмірді  ұзартады», «ән – көңілдің  ажары» деп тегін айтылмаса керек.

V. Сабақты қорытындылау.

-        

Бүгін сабақта не өттік?

-        

Не үйрендік?

-        

Сабақ қызық болды ма?

-        

Несімен қызық болды?

-        

Сұрақ-жауап

ҮІ. Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі 

арқылы кері байланыс  жасау.

VІІ. Бағалау

Оқушыларды

бағалау.

ҮІІІ.тапсырма.

4-тапсырма,

175-бет.Сөйлемдерді жазып алып, үндестік заңына бағынбайтын қосымшаларды

тауып, астын сызыңдар.

 

 

 

 

 

Просмотров: 475

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст